Blog

Gümüş Nasıl Parlatılır?Gümüş Nasıl Parlatılır?

“Gümüş nasıl parlatılır?” sorusunun cevabını; rutin bakım için, gümüşü parlak tutmak amacıyla sabunlu suda hızlı bir yıkama yeterli olabilir şeklinde verebiliriz. Birkaç damla yumuşak bulaşık deterjanını ılık suda karıştırın ve gümüş parçaları nazikçe yıkayın. Durulayın ve yumuşak bir bezle kurulayın. Temizledikten sonra fazla kararmayı önlemek için gümüşü serin ve kuru bir yerde saklayın.

Gümüş Neden Kararır?

Gümüş takılar ve gümüş ev eşyaları, aksesuarlar zamanla parlaklığını kaybetme ve hatta kararma eğilimindedir. Gümüş kararması; havadaki gümüş ve kükürt arasındaki kimyasal reaksiyonun bir sonucudur. Günümüzde çoğu gümüş takı ve aksesuar, metali korumak ve daha parlak hale getirmek için çok ince bir rodyum tabakasıyla kaplanmıştır. Bununla birlikte, bu ince koruyucu kaplama aşınarak gümüş eşyaların kararmasını kolaylaştırır.
Aslında gümüş eşyalar ya da takılar sadece havadaki kükürt ile reaksiyona girmez. Parfümler, kozmetikler, saç spreyleri, el kremleri, ciltteki yağlar ve hatta bazı yiyecekler gümüşün kararmasına ve parlaklığını kaybetmesine neden olabilir. Neyse ki kararma, cila ve gümüşü temizlemenin bazı basit ve ucuz yolları vardır. Ancak bunlar uzun süreli ve sürekli yapılmamalıdır. Gümüş takı ve eşyalarınızı parlatmak için Engümüş size doğru yolu gösterecektir.

Evde Gümüş Nasıl Parlatılır?

Evde gümüş parlatmak için yapabileceklerinize birlikte bakalım. Kararmış gümüşü (çok kararmış parçaları bile) basit bir ev yapımı karışımla temizleyebilirsiniz ve muhtemelen ihtiyacınız olan tüm malzemelere zaten sahipsinizdir. Alüminyum folyo, kabartma tozu ve tuzun bir kombinasyonu ile gümüşün temizlenmesi, genellikle hem küçük hem de büyük gümüş parçalar için oldukça etkilidir. Kararmış gümüşü temizlemek için bu kolay teknikleri deneyin ve gümüşlerinizin ilk günkü parlaklığının tadını çıkarın.

Gümüşü Sirke ile Parlatın!

Daha güçlü bir gümüş parlatma için sirkenin temizleme gücünü de ekleyin. Bu yöntem özellikle gümüş eşyaların temizliğinde işe yarar. Tavanızı veya lavabonuzu folyo ile kapladıktan sonra, alüminyum kaplı tabağa 1 yemek kaşığı kabartma tozu ve 1 yemek kaşığı tuzu ekleyin. 1/2 bardak damıtılmış beyaz sirkeyi tabağa dökün ve karışım köpürmeye başlayacaktır. 1 ila 2 bardak kaynar su ekleyin (gümüş parçalarınızı tamamen batırmak için yeterli sıvıya ihtiyacınız olacak). Parçaları tabağa tek bir tabaka halinde yerleştirin. Hafif kararmış parçaları 30 saniye veya daha fazla kararmış parçalar için 3 dakikaya kadar bekletin. Gümüşleri maşa ile çıkarın, kurutun ve parlatın.

Gümüşü Ketçap ile Parlatın!

Ekstra parlaklık için gümüşü ketçapla temizlemeyi deneyin. Gümüşe ketçap sürmek; kararmış gümüşleri cilalamak için bir macun olarak kullanılabilir.

Limon Suyuyla Gümüşteki Su Lekelerini Çıkarın!

Limon, gümüş üzerinde de kullanılabilen etkili bir doğal temizleyicidir. Mikrofiber bir bezi biraz konsantre limon suyuna batırarak gümüş takımlardaki su lekelerini çıkarın ve cilalayın. Saklarken, gümüşü kuru ve serin bir yerde saklayın ve hassas parçalara birbirine karışmamaları için biraz boşluk bırakın.

Diş Macunu ile Parlaklığı Gümüşe Dönüştürün!
Gümüşün diş macunu ile temizlenmesi parlak sonuçlar verebilir. Diş macununu biraz suyla seyreltin, gümüşü yumuşak bir bezle parlatın ve durulayın. Kaplamayı aşındırabileceğinden, gümüş kaplamalı ürünlerde diş macunu kullanmayın.

Küçük Gümüş Eşya ve Gümüş Takılar Nasıl Parlatılır?

Küçük gümüş eşya ve gümüş takı parlatmanın pek çok yöntemi vardır;
Gümüş eşyalar ve diğer küçük gümüş eşyaların, folyo kaplı bir tencere veya tavada aşağıdaki adımları kullanarak temizlenmesi kolaydır.
      1. Alüminyum folyo ile bir tencereye veya kızartma tavasına hizalayın. Folyonun tüm yüzeyi kapladığından emin olun.
      
2. Tavayı kaynar suyla doldurun.  
      3. Suya 1/4 fincan kabartma tozu ve 2 çay kaşığı tuzu ekleyin ve karıştırın. Baloncuklar oluşacaktır.

      4. Çözeltiyi karıştırın, ardından gümüş parçaları tavaya dikkatlice yerleştirin, parçaların birbirine veya tavanın kenarlarına çarpmamasını sağlayın.

      5. 5 dakika kadar bekleyin.

      6. Soğuduktan sonra çıkarın ve yumuşak bir bezle iyice kurulayın.

 
Büyük Gümüş Eşyalar Nasıl Parlatılır?
Büyük gümüş eşyalar; tepsiler, şamdanlar ve servis tabakları gibi daha büyük gümüş eşyaları parlatmak için lavabonuzu bir kap olarak kullanın.
     1. Lavabonuzu folyo ile hizalayın. Yine, kenarlar dahil tüm yüzeyi kapladığınızdan emin olun.
     2. Lavaboya kaynar su dökün. Parçalarınızın tamamen suya batması için yeterli su kullanın.
     3. Suya 1 su bardağı karbonat ve 1 su bardağı tuz ekleyin. Karışımı karıştırın. Kabarcıklar oluşacaktır.
     4. Gümüş parçaları çözeltiye yerleştirin.
     5. Parçaların 30 dakikaya kadar ıslanmasına izin verin.
     6. Eşyaları soğuyunca çıkarın ve yumuşak bir bezle kurulayın.
Gümüş eşyalarınız artık daha parlak ve lekesiz olmalıdır. Engümüş’ ün tavsiyeleri ile tüm gümüş eşyalarınız gururla kullanılmaya veya sergilenmeye hazır!

Gümüş Kaplama ve Antika Gümüş Eşyalar Nasıl Parlatılır?

Gümüş kolyeler, yüzükler ve diğer takılar ya da gümüş eşyalar gibi gümüş kaplama ürünlerin nasıl temizleneceğini bilmek biraz zor olabilir. Bu parçalar başka bir metalin yüzeyi üzerinde yalnızca gümüş kaplamaya sahip olduğundan, düzenli aşınma ve yıpranma ile birlikte öğelerin kuvvetli bir şekilde temizlenmesi veya sıvı bir çözeltiye batırılması pullanmalara neden olabilir. 
Derin bir temizliğe geçmeden önce yöntemleri göze çarpmayan bir yerde test etmelisiniz. Gümüş takılarınızda değerli taşlar veya başka süslemeler varsa önce silmek için birkaç damla yumuşak sabun veya hatta suya karıştırılmış bebek şampuanı kullanın. Köşelere ve çatlaklara girmek için pamuklu çubuklar veya yumuşak kıllı bir fırça kullanın. Fırça kullanıyorsanız, yüzeyi çizmemek için oldukça nazik davranmalısınız.
Antika gümüş veya değeri yüksek parçalar için Engümüş’ ün profesyonel gümüş parlatma hizmetinden yardım alabilirsiniz.

Gümüş Parlatma Fiyatları 2021

Gümüş parlatma fiyatları bütçenize uygundur. Dilerseniz evde kendi malzemelerinizle dilerseniz Engümüş’ ün usta ellerine gümüş takı ve eşyalarınızı emanet ederek düşük bütçe ile gümüşlerinizin ilk günkü haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

 
Devamını oku

Gümüş ve Sağlık


Gümüş ve Sağlık
Eski çağlardan günümüze kadar insanlar değerli taşlarda ve minerallerde iyileştirici şifa özellikleri keşfetmeye çalışmıştır. Oldukça basit Google araması ile, gümüşün sağlığımıza faydaları hakkında sayısız sonuç almak mümkündür. Gümüş kolyeler, gümüş yüzükler, gümüş bilezikler ve daha nice gümüş aksesuar ve eşyalar; değerli görünümünün yanı sıra belirli tehlikeleri savuşturmak için tasarlanmıştır. Mistik güçlere sahip ve manevi değeri olan gümüş takıların sağlığımıza faydalı olduğu da önemli bir gerçek…

Herhangi bir gümüş mağazasında, iyileştirici özellikleri nedeniyle hayatınızı değiştireceğine inanılan taşları satan satıcılarla karşılaşabilirsiniz. Pazarlama stratejisi olarak düşünmeyin… Çünkü oldukça haklılar! Kızılderili inancından simya mucizelerine kadar, değerli taşların ve gümüşün iyileştirici güçlerine inanan bir geçmiş vardır.
Aslında padişahlar, krallar, soylu aileler tarih boyunca değerli taşlarla süslenmiş taçları yalnızca zenginlik ve gücün sembolü olarak değil, aynı zamanda hastalık ve kötülüğe karşı bir koruma olarak da takmaktaydı.
Gümüş takılar; fiyat, değer ve görünümün birleşiminden dolayı takı için popülaritesin de artık altını aştı demek yanlış olmaz. Ancak gümüşün faydaları satın alına bilirlik durumu ve gümüşün estetik görüntüsünün ötesine geçmekte.

Gümüşün Sağlığımıza Faydaları
Gümüş, yüzyıllardır insanlar tarafından kullanılmakta ve sağlığa oldukça faydalı bir seçimdir. Gümüşün,  enfeksiyonlarla savaşan, soğuk algınlığı ve grip önleme, yara iyileşmesine yardımcı olan güçlü bir antimikrobiyal olması; geçmişte kanıtlanmıştır.

Gümüş ayrıca iç ısı düzenlemesine ve dolaşımına yardımcı olmaktadır. Gümüşün doğal özellikleri dıştaki elektriksel bozuklukları dengelemektedir. Kan dolaşımı ve genel vücut ısısı dengesini iyileştirebilirken aynı zamanda temizliğin ve bağışıklığın korunmasına da yardımcı olabilmektedir. Bu sebeple gümüş taktıktan sonra insanların birçoğunda enerji seviyelerinde ve ruh hali dengesinde iyileşmeler görülmüştür.

Gümüşün antibiyotik ve sterilizasyon konusunda uzunca geçmişi vardır. Kadın ve erkek fark etmeksizin enfeksiyon, soğuk algınlığı/grip semptomları ve diğer virüs, bakteri gibi durumlardan korunmak için gümüş takılar takmaktadır.
Gümüş kan damarlarımızı esnek tutar. Bu da kemik oluşumunda ve kemiklerin iyileşmesinde, ayrıca cilt bakımı ve onarımında rol oynamasını sağlar.

Özel olarak tasarlanmış gümüş takıların kullanılmasının, romatoid artrit hastalarında yaygın olan parmak eklemlerindeki hiperekstansiyonu önlemenin yanı sıra ağrıyı azaltmaya da yardımcı olduğunu ortaya koyulmuştur. Araştırmacılar, gümüş takı parçalarını kullanmanın, iltihaplı eklemlerde dengeyi ve hareket aralığını geri kazanmaya da yardımcı olduğunu ileri sürmekteler.

Hızlı tempolu yaşamımızda, çoğu kişi kaygıyı azaltmak için meditasyon, yoga, farkındalık ve diğer sakinleştirici tekniklere yöneliyor. Gümüş takılar kullanmak kaygıyı önlemeye ve yeniden merkezlenmeye yardımcı olmaktadır. Bize inanmıyorsanız çok gerildiğiniz bir ortamda parmağınızdaki gümüş yüzükle belirli bir süre oynayarak sakinleştiğinizi görebilirsiniz.

Son olarak, gümüşün potansiyel olarak toksik maddelerden kaçınmamıza yardımcı olarak doğrudan somut bir faydası vardır. Gümüş, toksin olarak bilinen diğer birçok kimyasalla karşılaştığında reaksiyona girer ve renk değiştirir.
Örneğin, gümüş takılarınızı çok uzun süre taktığınızda maviye dönerse, bu vücudunuzda yüksek sodyum seviyelerinin varlığını gösterebilir. Ancak endişelenmeyin; Engümüş, gümüş takılarınızı daha uzun süre renkleri bozulmadan kullanmanız için rodyum kaplama detayını es geçmiyor!

Bazı insanlar gümüşün sağlığa olan faydalarından yararlanmak için takıların ötesine bile geçmektedir. Gece uykusunu daha kaliteli hale getirmek için gümüş astarlı uyku maskeleri ya da bilgisayar kullanırken teknolojiden vücuda elektronik sinyallerin (radyasyon) iletimini aza indirgemek için gümüş astarlı eldivenler takarlar.
Gümüş, diğer değerli metaller kadar dayanıklı olmayabilir. Oldukça çabuk kararmaktadır. Bu da gümüşü kullanılabilir durumda tutmak için düzenli olarak temizlemeniz gerektiği anlamına gelir. Kısacası gümüş kadar değerli ve sağlığa faydalı eşyalarınıza özenle bakmalısınız.

Engümüş olarak özel imalat ve tasarım gümüş takılarımızın sağlığınıza olan faydalarına yürekten inanıyor ve yalnızca gümüşün görünümündeki şıklığın, zarafetin tadını çıkarıyoruz.  Gümüş kullanımının endişe veya daha küçük ölçekte başka bir rahatsızlığa yardımcı olabileceğini umuyorsanız doğru yerdesiniz! Gümüş takı kullanmanın potansiyel olarak ve estetik açıdan hoş bir sakinleşme yolu olduğunu inkar edilemez.

Sizler de sevdiklerinizi ve kendinizi hem şıklıkla buluşturmak hem de gümüşün sağlığımıza olan faydalarından yararlanmak için Engümüş’ le eşsiz gümüş takıları keşfedebilirsiniz.
 
Devamını oku

Gümüş Takılar Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Gümüş Takılar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gümüş takılar son zamanların takıları arasında yükseklerde kendine yer bulmaktadır. Gümüş küpeler, kolyeler, broşlar, bilezikler ve yüzükler vb. gibi pek çok süslemede kullanabilirsiniz. Her bir takı ve aksesuarın kendi tarzında farklı kılan kendi kimliği, özelliği ve benzersizliği vardır. Gümüş takılar, dünya çapında takıların trendleri arasında tercih edilmektedir. Altın takılara kıyasla çok fazla standart haline geldiğini söyleyebiliriz.


Neden Gümüş Takılar?

Neden gümüş takılar?” sorusunun sıralanması epey zaman alan sebepleri var. İstikrarlı bir yatırımdır ve moda için vazgeçilmez parçalardır. Bütçe bilincine sahip müşteriler için çok uygundur. Profesyonellerden öğrencilere ve ev hanımlarına kadar artan sayıda modern kadın şu anda gümüş takı ve gümüş aksesuarlar tercih ediyor. Gümüş her zaman cep dostu bir seçim olsa da metalin esnekliği ve estetikliği onu güncel stile çok uygun hale getiriyor. 

Gümüş, altına kıyasla benzersizdir. Gümüş takılar şaşırtıcı derecede çeşitli tasarımlara sahip olabilir. Gösterişli altından oluşan bir kalabalığın çevrelediği narin gümüş takılarınız parıldayacak ve şaşkınlık içindeki izleyicilere kişiliğinizi sıkı ve nazikçe ilan edecek. Bu modern çağda, yoldan geçenlerin dikkatini çekme yeteneğini koruyan gümüştür.

 

Gümüş Takılar: Yeni Altın Çağı
 

Altın fiyatlarının bu kadar yüksek olması nedeniyle insanlar gümüş almaya yöneldi. Ayrıca kadınların yeniçağdaki yaşam tarzıyla artık görünümlerini uyumlu mücevher ve renklerle tamamlamak istiyorlar. Artan sosyal yaşam taahhütlerimizle birlikte, birçok renkte mücevher takmayı tercih ediyoruz. Gümüş yeni altındır. Gümüş son derece dayanıklı ve sert bir metaldir ve uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir. Çok güçlü olduğu için birçok değerli taşı tutabilir ve birçok tasarımda kalıplanabilir. Bir tasarımcı gümüş ile çeşitli tasarımlar yapabilir. Her türlü cilt tonuna ve rengine uygundur. Gümüşün sağlığa pek çok faydası olduğu da bilinmektedir. Alerjisi olmadığı takdirde çeşitli cilt sorunları olan kişiler için güvenilir bir tercihtir. Gümüş sağlığı yazımızı ayrıca okuyabilirsiniz. Gümüş, insanlık tarafından bilinen en eski metallerden biridir ve son derece bütçe dostudur. Birçok tasarımcı ile en popüler seçim haline geliyor.  Ayrıca tıbbi özelliklere sahip olduğu söylenir. İyileştirici özelliğinden dolayı gümüşten yapılmış kapların giyilmesi veya yiyip içilmesi tavsiye edilir. Gümüş ayrıca alerji içermez ve tüm cilt tiplerinden kadınlar güvenle kullanabilir. Tüm Gümüş takı alıcıları için büyük bir endişe kaynağı olan nikel ve kurşunsuz olmasını sağlıyoruz.

Gümüş takılar da kaplanabilir. Altın görünümü vermek için genellikle altın kaplamadır, ancak yine de fiyatları düşük tutabilir. Gümüş takılar, bütçesini korumak ve şık olmak isteyen müşteriler için son derece uygundur. Değişen trendler ve tarzlarının ve kişiliklerinin daha fazla farkına varan kadınlar, çok yönlü tasarımlarda modaya uygun takılar istiyorlar. Bu sebeple gümüş takılara ve Engümüş eşsiz tasarımlarına yöneliyorlar.
 

Gümüş Takılar Uygun Fiyat

Gümüş takı satın alırken, uygun fiyat ve düşük fiyatlar önemli bir faktördür. İşte bu noktada Engümüş olarak mükemmeliz. Her mücevher, giyilebilirlik ve fiyatlandırma göz önünde bulundurularak ve elbette kalite göz önünde bulundurularak yapılır. Günümüzün akıllı tüketicisi, çeşitlilik, düşük fiyatlar ve uzun süre dayanacak şekilde üretilmiş kalite istiyor ve bunu size getiriyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamalarını ve her zaman en kaliteli gümüş takıları en düşük fiyatlarla satın almalarını sağlıyoruz. En iyisini arayan kadınlar için gümüş takılar, Engümüş bir numaralı alışveriş noktasıdır...

Gümüş Takıların Adresi: Engümüş

925 Gümüş ile yapılan saf gümüş takılarımızı uzun yıllar satın alarak gururla takabilirsiniz. Kendiniz ve sevdikleriniz için gümüş takılarımızı online olarak satın alabilirsiniz. Ürün yelpazemiz bütçelerin çoğuna hitap eder ve ayrıca aile üyeleriniz ve arkadaşlarınız için harika bir hediye olur. Minimalist parçalardan maksimalist tasarımlara kadar, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda tasarım var. Gümüş takılarımız da en yüksek kalitede çeşitli yarı değerli taşlarla işlenmiştir. 

Gümüş takılar bir füzyon yaratabilir ve tam olarak geleneksel değildir ve bu, gümüş takılarımızın ülke genelinde en çok satan olmasının yanı sıra denizaşırı müşterilere hitap etmesinin nedenlerinden biridir. Alerjisi olmayan, cilt rahatsızlığı olan kadınlar da güvenle giyebilir. 

Gümüş, her zaman uygun fiyatlı mücevherat yelpazesinde daima bir numaralı tercih olarak kalacak değerli bir metaldir. Engumus.com ile online alışveriş, size kendi evinizin rahatlığında, istediğiniz zaman ve hızda alışveriş yapma seçeneği sunar. Ayrıca güvenli ve kolaydır ve ürünlerimizin tam olarak resimlerdeki gibi göründüğünden emin olabilirsiniz. 

En önemli çevrimiçi gümüş takı alışveriş ipuçlarından birini de sizlerle paylaşalım; Gümüşün 0,925 işaretiyle damgalanmış olması gerekmektedir. Bu işaret, %92,5 saf gümüş olan parçanın gümüş içeriğini simgelemektedir. Gümüş takı ve gümüş aksesuar alışverişlerinizde “925 ayar Gümüş” ibaresine dikkat etmelisiniz.

Gümüş Takı Fiyatları 2021

Gümüş takı fiyatları genellikle; gümüşün kaplaması, tasarımı, zahmeti ve emeğine göre değişmektedir. Ancak bütçenizi zorlayamayacağımızdan emin olabilirsiniz. Engümüş sizlere zarif ve kaliteli tasarımların uygun fiyatlı olabileceğinin garantisini veriyor. Gümüş takı fiyatları 2021 hakkında daha fazla bilgi almak için engumus.com’ da keyifli gezintiler dileriz!
 
Devamını oku

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.